1990 yılında Rehber Öğretmen olarak göreve başladım. Son 15 yıldır Bilişsel Davranış Terapisti olarak çalışmaktayım.

Kaygı -anksiyete-bozuklukları ( Panik bozukluk, Panik atak, Obsesif Kompulsif bozukluk, Sosyal Fobi, Yeme bozuklukları) ve Depresyonla Bilişsel Davranış Terapisi yöntemleri ile  başa çıkma konularında uzun yıllardır çalışmaktayım.

30 yıldır Öğrenci problemleri ve sınav kaygısı gibi konularda ergen ve çocuklarla çalışmaktayım.

       Bilişsel Davranış Terapisi (Beck Yönelimli) temel  ve Süpervizyon eğitimlerini öğrencisi olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğum Sayın Profesör Hakan Türkçapar’ın eğitimlerine katılarak 2013 yılında tamamladım.

       Evinizdeki Terapist Kitabının Yazarı Sayın Prf. Christine A. Padesky’nin Anksiyete Tuzaklarında Kognitif Davranışçı Terapi Çözümleri konulu workshop’una 2013 yılında İstanbul’da katıldım.

        Diğer bir Bilişsel Davranış Terapisi  Kuramı olan; 

·         Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi Temel eğitimi,

·         Hiperaktivite ve Dikkat Bozukluğu Olan Çocuklar için Akılcı Duygusal Davranışçı terapi yöntemlerinin kullanımı,

·         İnternet ve oyun bağımlılığında ADDT yöntem ve tekniklerinin kullanımı,

·         Öfke Kontrolünün terapisinde ADDT yöntem ve tekniklerinin kullanımı,

·         Ebeveyn ve Çocuk İlişkisinde ADDT yöntem ve tekniklerinin kullanımı

 konuların da ki eğitimleri, 2013 yılında, Albert Ellis Enstitüsü Director’u   Sayın Dr Kristene Doyl’un Ankara’daki eğitimlerine katılarak tamamladım.

       Aynı konuda yine Dr Kristene Doyl’un Akılcı Duygusal  Terapi Teori ve Teknikleri temel eğitimini 2014 yılında  İstanbul’da tamamladım.

 Klinik psikoloji alanında yüksek lisansımı  “Akılcı Duygusal Terapi temelli grup eğitiminin, öğrencilerdeki sosyal fobi ve mükemmeliyetçilik düzeylerine etkisi” konulu tez hazırlayarak 2020 yılında tamamladım.

       Uluslararası çapta son derece prestijli 2. Bilişsel Terapi kongresinde bu araştırmamı sundum.

        Ülkemizin önde gelen psikologlarından Sayın Prof. A. Kadir Özer’in  Bilişsel Varoluş Terapisi ve Uygulamaları eğitimini 2007 yılında tamamladım.

 

        Şema terapi model ve teknikleri  eğitimini , Şema terapinin  Borderline  Kişilik Bozukluğu, Narsistik Kişilik Bozukluklarının terapisinde kullanımı eğitimini  2016 yılında Uluslararası Şema terapi Organizasyonunun (ISST)  Eğitimcisi Psikiyatrist  Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun  Eğitimlerine Katılarak tamamladım.

         Aile terapisi temel ve süperyizyon  eğitimlerini  2010 yılında ISIS’ın  (ISRAEL FAMILY THERAPY COACHİNG&MEDİATİON)  çok değerli hocaları Dr.Ofra Ayalon, Shulamit Niv , Dr.Yehuda  Sacham’ın İstanbul’daki eğitimlerine katılarak tamamladım.


ÖZGEÇMİŞ
Yukarı
Uzm. Klinik Psikolog Sabri Salur
Bizleri arayarak tüm detayları 7/24 öğrenebilirsiniz.
+905058285210